Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Niebieska herbata dostępna w ofercie sklepu internetowego OhTea!

Sprawdź również: herbaciarnia online

Niebieska herbata

Butterfly Pea Tea Butterfly Pea Tea
Cena:

46,00 zł

szt.
zobacz więcej

Dlaczego warto wypróbować niebieską herbatę?

Herbata niebieska uznawana jest za bardzo zdrowy napar. Według wielu badań klitoria ternateńska, z której powstaje ta herbata, jest bogata w alkaloidy, taninę oraz witaminy z grupy A, B i C. Podkreślana jest także obecność flawanoidów, które charakteryzują się właściwościami antyoksydacyjnymi. Te i inne składniki sprawiają, że niebieska herbata może być dobrym rozwiązaniem w przypadku:

  • nadmiernego stresu,

  • chęci wzmocnienia odporności (np. w okresie wiosny i jesieni),

  • odchudzania się (słynie ze zwiększania przemiany materii, co potwierdził prowadzący badania na ten temat naukowiec – LK Han),

  • podwyższonej ilości glukozy (niebieska herbata jej nie zwiększa, a według wielu specjalistów może eliminować jej nadmiar) .

 

Pochodzenie niebieskiej herbaty od herbaciarni OhTea

Niebieska herbata z naszego sklepu online pochodzi z Chin. Co ciekawe, klitoria w niektórych krajach azjatyckich wykorzystywana jest też jako barwnik. Roślina ta wbrew pozorom nie występowała naturalnie na tym kontynencie. Uznaje się, że pierwotnie spotykana była w Afryce. Z czasem dotarła jednak także do Chin, Tajwanu, Indonezji czy nawet Australii. Dzięki temu również w naszym kraju możemy cieszyć się starannie przygotowaną herbatą niebieską ze słynnych chińskich plantacji.

 

Niebieska herbata – postaw na sklep internetowy OhTea!

Oferowana przez nas herbata niebieska to najwyższej jakości susz z klitorii ternateńskiej. Posiada bardzo charakterystyczny smak i niezwykle intensywny kolor. Mamy olbrzymie doświadczenie w importowaniu herbat z Chin, dlatego wiemy, jak ważny jest jej odpowiedni transport i magazynowanie, na co skrupulatnie zwracamy uwagę także w przypadku niebieskiej herbaty. Dbamy także o estetyczne i praktyczne w użytkowaniu opakowania – stąd też herbata niebieska z naszego sklepu internetowego może być dobrym pomysłem na drobny prezent.

 

Niebieska herbata - pytania i odpowiedzi

 

Co to jest niebieska herbata?

Niebieska herbata jest naparem o charakterystycznej błękitnej barwie. Posiada niepowtarzalny smak i mnóstwo cennych dla zdrowia składników. Jest to więc dobry wybór dla kubków smakowych i całego organizmu.

 

Jaka to niebieska herbata?

Herbata niebieska to liście egzotycznego kwiatu o nazwie klitoria ternateńska. Herbata z tej pnącej rośliny o pięknych kwiatach jest dobrą metodą na odprężenie swojej psychiki i wyciszenie się w sytuacjach stresowych. Cennych właściwości tego naparu jest jednak znacznie więcej.

 

Jaki smak ma niebieska herbata?

Smak niebieskiej herbaty to połączenie herbaty zielonej, czerwonej i ziołowej. Cechuje się naturalnością, delikatnością i lekko ziemistą nutą. Miłośnicy herbaty opisują ten smak jako fascynującą podróż dla zmysłów, którą trzeba doświadczyć samemu.

 

Czy niebieska herbata fermentuje?

Tak, niebieska herbata jest poddawana fermentacji, ale tylko w pewnym stopniu. Gdy proces ten zaczyna zachodzić jest przerywany etapem suszenia. Częściowa fermentacja sprawia, że napar posiada tak intensywny kolor i wiele cennych właściwości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl